تجارت ایران و تاجیکستان

خب بر آن شدم که دوستانی که قصد فعالیت اقتصادی در تاجیکستان را دارند را با راهکارهای فعالیت در تاجیکستان آشنا کنم.

باید خدمتون عرض کنم که سابقه فعالیت چند ساله در تاجیکستان در زمینه مختلف تجاری و اقتصادی این فرصت را به ما داده که بتوانیم دوستانی که قصد فعالیت دارند را راهنمائی کنم که با دید بازتری بتوانند سرمایه گذاری کنند.

بطور کلی بیشتر کالاهای ساختمانی و  خوراکی و داروئی فعلا بازار تاجیکستان را بیشتر به خودش اختصاص داده هر چند اگر در سایت گمرک ایران بروید لیست کامل از همه اجناس را بطور ریز ملاحظه میکنید

زمینه بسیار خوبی برای فعالیت کشاورزی و صنعت هم وجود دارد که نیاز به سرمایه گذار دارند و خوشبختانه بانکهای ایرانی هم جابجائی پول را آسان تر نموده اند.

بالغ بر ۵٠٠تاجر در تاجیکستان فعالیت اقتصادی دارند که اقلام مختلف را وارد یا خارج میکنند.

در زمینه صادرات تاجیکستان هم بیشتر آلومینیم و پنبه و باطری فرسوده از تاجیک وارد ایران میشود.

زرد آلو قیسی هم عموما توسط تجار ایرانی به عراق ارسال میشود که سالانه بالغ بر ١٠٠٠ تن قیسی از تاجیک به عراق ارسال میشود که در تمامی کشورهای همجوار عراق تقسیم میشود حتی به خود ایران

حالا در مورد گمرکی کالا در تاجیکستان بگم که نسبت به خیلی کشورها ارزانه و به راحتی میشه کالا وارد کرد و خوشبختانه برخورد خوبی هم با تجار ایرانی دارند.بطور متوسط بسته به نوع کالا  ٢۵ درصد نرخ ارزش کالا  مبلغ گمرکی آن است.

عموما کالا از طریق ریلی از ایران وارد میشود که بسته به تناژ بار بین ١۵٠٠ تا ٣۵٠٠ دلار هزینه حمل دارد.البته هزینه حمل با کامیون تریلر هم حدودا بین ۵٠٠٠ تا ٧٠٠٠ دلار از نقاط مختلف ایران به تاجیکستان است.

هزینه رفت و برگشت به تاجیکستان برای بررسی بازار تقریبا هزار دلار با احتساب هزینه اقامت یک هفته ای  و ویزا  و غیره می باشد.

اگر قصد دارید بازاری برای کالای خود در این کشور همزبان داشته باشید  یا نیاز به مشاوره داریدمیتوانید با شماره٩٩٢٩٢٧٧٧۵۶۵١ + (حدادی) در تاجیکستان و ۵١١٢٢١٩٨٨٠ + در ایران در تماس باشید.در تمامی مراحل میتوانیم فعالیت مشترک با شما داشته باشیم.

 

 

 

/ 0 نظر / 357 بازدید