برگزاری نمایشگاه محصولات ایران در تاجیکستان

همواره در کشورهای مختلف تجار ایرانی سعی  میکنند از طریق نمایشگاههای مختلف کالاهای خود را معرفی کنند .

حالا بر آن شدم تا در صورتی که قصد دارید در نمایشگاهی شرکت کنید و کالای خود را عرضه نمائید پارامترهای مختلف را درنظر داشته باشید تا اینکه هزینه ای اضافه به خود تحمیل ننمائید .

گاها مشاهده نمودم که افرادی کالاهای زیادی را در نمایشگاه های تاجیکستان آورده و این کالا با نرخی پائین تر از نرخ ایران فروخته اند یا گاها این کالا برگشت شده یا سالها در انبار ها منتظر مشتری می باشند.

لذا شما که قصد شرکت در نمایشگاه را دارید اول مشخص کنید آیا در این نمایشگاه چگونه کالاهایی عرضه میشود . مثلا در نمایشگاه مواد غذائی گاها قالی و مصالح ساختمانی نیز عرضه میشود که این اشتباه بزرگی است.

عموما در کشورهای آسیای میانه خصوصا تاجیکستان با تجربه ای چند ساله ای که در شرکت در نمایشگاههای مختلف دارم مردم از نمایشگاههائی که کالای را خرید میکنند بیشتر استقبال میکنند تا نمایشگاههائی که صرفا جنبه تبلیغاتی دارد.

عموما اگر نمایشگاه  صرفا جنبه نمایشی داشته باشد فقط گروه خاصی شرکت میکنند و  اگر قصد فروش کالایتان در این نمایشگاه ها  را دارید موفق نخواهید بود.

از طرفی قبل از شرکت در نمایشگاه ها حتما اطلاعاتی در مورد کالائی که میخواهید عرضه کنید را کسب کنید.

آیا این کالا سلیقه مردم  این کشور هست یا نه و آیا  رقابتی نسبت به کالای ما در این کشور وجود دارد یا خیر

بگذارید مثالی بزنم دوستی از ایران گز آورده بود . بسیار سعی کرد در نمایشگاه این کالا را معرفی کند ولی در این مدت سه چهار روز نمایشگاه نتوانست این کار را انجام دهد  و کالای خود را خیلی ارزان اینجا گذاشت و رفت.

دوست دیگری زعفران آورد او نیز چون مردم  در مورد این کالا آشنائی نداشتند نتوانست محصول خود را بفروشد.

پس قبل از شرکت در نمایشگاه حتما بررسی کنید  و سنجیده عمل کنید .

شاید بعنوان یک بازدید کننده بهتر بتوانید ایده ای بدست بیاورید تا اینکه هزینه زیادی را برای کاری بی نتیجه متقبل شوید.

در مطالب بعدی نقدی بر نمایشگاهی که در تاجیکستان برگزار میشود را خواهم داشت که امیدوارم با من همراه باشید.

با تشکر

 

/ 1 نظر / 177 بازدید
عسل شبرو

سلام من برای اطلاعات بیشتر در زمینه کارم در اینترنت جستجو می کردم و با این وبلاگ آشنا شدم.متشکر از اطلاعات ارزنده شما. درصورت تمایل به وبلاگم بیایید و تبادل لینک داشته باشیم.لطفاً اطلاع دهید