تجارت ایران

تبادل نظر تجاری ، اقتصادی و معرفی شرکت های برتر و نرخ ارز

نویسنده : حسین حدادی ; ساعت ٧:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/۱٦

خب بر آن شدم که دوستانی که قصد فعالیت اقتصادی در تاجیکستان را دارند را با راهکارهای فعالیت در تاجیکستان آشنا کنم.

باید خدمتون عرض کنم که سابقه فعالیت چند ساله در تاجیکستان در زمینه مختلف تجاری و اقتصادی این فرصت را به ما داده که بتوانیم دوستانی که قصد فعالیت دارند را راهنمائی کنم که با دید بازتری بتوانند سرمایه گذاری کنند.

بطور کلی بیشتر کالاهای ساختمانی و  خوراکی و داروئی فعلا صادرات به این کشور را شامل  شده و  هر چند اگر در سایت گمرک ایران بروید لیست کامل از همه اجناس را بطور ریز ملاحظه میکنید

از سال 2015 روابط تجاری ایران و تاجیکستان دچار مشکلات زیادی شده بطوریکه کار کردن برای تجار ایرانی را بسیار دشوار نموده و بیش از هشتاد درصد تجار فعالیت خود را در تاجیکستان محدود و یا بطور کلی قطع نموده اند.

از تاجیکستان هم بیشتر آلومینیم و پنبه و باطری فرسوده  وارد ایران میشود.

زرد آلو قیسی هم عموما توسط تجار ایرانی به عراق ارسال میشود که سالانه بالغ بر ١٠٠٠ تن قیسی از تاجیک به عراق ارسال میشود که در تمامی کشورهای همجوار عراق تقسیم میشود حتی به خود ایران

 

عموما کالا از طریق ریلی از ایران وارد میشود که بسته به تناژ بار بین 3500تا 6000دلار هزینه حمل دارد.البته هزینه حمل با کامیون تریلر هم حدودا بین ۵٠٠٠ تا ٧٠٠٠ دلار از نقاط مختلف ایران به تاجیکستان است.

هزینه رفت و برگشت به تاجیکستان برای بررسی بازار تقریبا هزار دلار با احتساب هزینه اقامت یک هفته ای  و ویزا  و غیره می باشد.

اگر قصد دارید بازاری برای کالای خود در این کشور همزبان داشته باشید  یا نیاز به مشاوره داریدمیتوانید با شماره989150035155 + (حدادی) و 05132801079 در ایران در تماس باشید.در تمامی مراحل میتوانیم فعالیت مشترک با شما داشته باشیم.